Yönetim Kurulu

UFUK BAYRAKTAR (CEO - KURUCU)

1970 yılında Ankara’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümüne girmeye hak kazanarak lisans seviyesinde yüksek öğretime başladı. 1992 yılında Peyzaj Mimarı ünvanı ile mezun oldu. Aynı yıl Yüksek lisans sınavını kazanarak, Kent Mobilyaları tasarımı ve üretimi konusunda eğitimine devam etti. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Merkezinden Peyzaj Yüksek Mimarı ünvanı ile mezun oldu. Mezun olur olmaz lisans ve yüksek lisans eğitimi süresince araştırma imkanı bulduğu Kent Mobilyaları tasarımı ve üretimi alanında faaliyet göstermek üzere PARK TASARIM LTD ŞTİ’ni kurarak serbest çalışma hayatına girdi. Bu alanda nispeten bakir olan pazarda kısa sürede çok ciddi başarı sağladı. PARK TASARIM 2014 yılında geçmiş yıllarda gösterdiği ihracat performansı sebebi ile dönemin Başbakanı elinden Global Doğan Girişimci ödülünü aldı. 2015 yılında ise TOBB ve TEPAV tarafından her yıl verilen Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri ödül töreninde 65. Olarak ilk 100 girerek ödüllendirildi. PARK TASARIM 63 ülkeye kent mobilyaları satarak sektör lideri bir firma olmuştur. Sanayici kimliğinin yanı sıra 20 senedir gayrimenkul sektöründe çeşitli yatırımlar ve çalışmaları bulunmaktadır.

1998 yılından itibaren çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalışmalar yürüten Ufuk BAYRAKTAR, işadamları dernekleri, eğitim vakıfları, organize sanayi bölgeleri yönetiminde görevler almış, başkanlıklar yapmıştır.

ÖZGÜR TURGUT

1970 Yılında Ankara’nın Ayaş İlçesinde doğan, Özgür TURGUT, İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da tamamlamış olup, Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünde 1991 yılında lisans eğitimini tamamladı. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Mezunu olan Özgür TURGUT, Acil Durum ve Afet Yönetimi ve İşletme Lisans Programlarını Tamamladı.

                İş Hayatına 1992 yılında, proje ve taahhüt sektöründe başlayan, Özgür Turgut, Ankara İmar Planlama LTD. ŞTİ. firmasını kurdu. Bugün halen Ankara İmar Planlama LTD. ŞTİ. Firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Yürütmektedir.

                Çalışma hayatının başlangıcından bu yana, merkezi ve yerel yönetimlere, sayısız proje ve iş geliştirme üretmiş olan Özgür TURGUT, mesleki disiplini dahilinde ve haricinde, ülkemize değer katacak birçok sektörde yatırımlara devam etmektedir.

GÜRKAN COŞKUN

                   1980 Yılında Ankara da doğan Gürkan Coşkun, İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da tamamlamış olup, Lisans Eğitimini, Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde 2003 yılında tamamlamıştır.

                Meslek Hayatına 2003 yılında MAP Organizasyon A.Ş. firmasında başlayan Gürkan Coşkun, 2005 Yılından bu yana Ankara İmar Planlama Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

                İstanbul 1. Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurul Başkanlığı görevini tamamlamış olan Gürkan COŞKUN, Halihazırda MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) İş Konseyi’nde görevlerine dev etmektedir.

                Çalışma Hayatı boyunca, tüm ölçeklerde kent planlama, şehircilik ve kentsel dönüşüm alanlarında sayısız proje üretmiş olan Gürkan Coşkun, mesleki disiplini dahilinde ve haricinde birçok sektörde, ülkemize değer katacak yatırımlarına devam etmektedir.